Menu

Firmy a jejich topologie WI-FI

16. 12. 2018 - Sítě

Některé firmy mají sítě trošku zvláštně řešené, jistě víte nebo někteří znáte kteří dělají v oblasti IT že spousta firem nebo-li subjektů mají trošku rozhozené jak technologie tak výrobce a tím pádem trošku nekompatibilní vůči správě a její údržby.

Existují firmy které mají na celou síť jedu technologii a jednotné zařízení pro lepší správu lepší přehled a stabilnější fungování a vyznání se v celé technologii daného výrobce. Jsou firmy které provozují třeba Dlink řešení, TP link, neříkám že je to plně business ale snaží se mít vše jednotné, tzv: koupí třeba 15 routerů a tím pokryjí celou firmu, přesně ví jak bude správa a jak se to bude chovat protože to bude od jednoho výrobce.

Poté existují také třeba Mikrotik, kde správa je trošku složitější ale v nastavení můžete kouzlit co vlastně potřebujete. Nastavíte tam defacto úplně vše a přesné fungování tak jak chcete vy a nebo administrátor sítě. S nějakým hezkým setem je to správa úplně detailní a zároveň plně funkční. Je pravdou že nákladnost na začátek je trošku vyšší ale zase takové zařízení fungují rychleji a jsou stabilnější. Protože jsou dělané na business.

Poté existují typy kdy je jedno co se koupí ale aby to prostě fungovalo. V tom už vzniká strašný zmatek protože je tam 50 výrobců 50 různých parametrů a tak nějak to vše se přebijí dohromady. Taková cesta je spíše že pořád něco nefunguje nebo je to z půlky nestabilní, kouká se na cenu jeden se koupí za tolik a druhý je levný. Centrální správa vlastně není protože se každé zařízení nastavuje zvlášť každý má jiný FW.

Je škoda že centralizovat WI-FI dělá strašně málo firem a přitom je to vždy krok dopředu. e

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *